Informace o nás

Jsme parta starostů a místostarostů obcí a měst ze všech koutů naší republiky, kteří mají rádi fotbal, hráli ho nebo ho ještě stále aktivně hrají. Vše začalo setkáním starosty obce Ratměřice Viktora Lišky s německým kolegou, který se ho zeptal, proč nemá Česká repubilka své starostovské fotbalové mužstvo. Více na úvodní stránce "Jak to všechno začalo a kdo to vlasně spískal". Pro zajímavost pár statistických údajů především o mominovaném mužstvu na Euro:

1. Máme rovnoměrné rozložení týmu - 10 hráčů z Čech a 10 hráčů z Moravy ani ž by to bylo při výběru nominovaných úmyslem.

2. Osm hráčů je z obcí do 500 obyvatel.

3. Pět hráčů je z obcí do 1 tisíce obyvatel.

4. Sedm hráčů je je z obcí do 2 tisíc obyvatel.

5. Nejmladším hráčem je Petr Weczerek s věkem 29 let.

6. Nejstarším hráčem je Bohuslav Škarpich s věkem 58 let.

7. Nejstarším členem výpravy je Josef Zoser s věkem 63 let.

8. Průměrný věk 20 členného kádru je 41 let.

Pod textem tabulky se seznamy hráčů:

Repre starostové - nominační údaje - pro web.xls (443,5 kB)


Reprezentace starostů obcí a měst ČR.xls (439 kB)

 

Repre starostové - konečná nominace Euro 2012 - pro web.xls (437 kB)

 

Banner repre starostové.jpg (1,3 MB)

 

Naši uživatelé

Našimi uživateli může být kdokoliv koho zajímá sport a fotbal na všech úrovních. Tento web bude především sloužit nově utvořené partě starostů a místostarostů a jejim známým a fanouškům aby představil nově vzniklou partu starostů a místostarostů a představil také jejich obce, které stojí za to navštívit neboť spoustu z nich úspěšně účinkovali v soutěži Vesnice roku nebo mají zajímavá tuiristická lákadla. Dále vy měl web přehledně informovat o pořádaných akcích a výsledcích a zabrousí sem další starostové a místostarostové, kteří také mají rádi fotbal a zatím se o této aktivitě nedozvěděli.

Historie našeho týmu

 

Jak to všechno začalo a kdo to vlastně spískal

Vše začalo pracovní cestou starosty obce Ratměřice Viktora Lišky (Vesnice roku 2010) pořádanou Evropskou pracovní společností pro obnovu venkova, kde se mimo jiné setkal s německým kolegou Peterem Mullerem, starostou saského města Zahne - Elster, který ho vyzval ke vzájemnému změření sil. Při neformálním posezení se zeptal, proč nemá Česká republika reprezentační mužstvo starostů, obzvlášť když se chystá mistrovství Evropy starostovských reprezentací, které se uskuteční od 14. do 18. května 2012 v Polsku, v městě Tychy u Katovic, tedy 14 dní před tamním evropským fotbalovým šampionátem. První ročník se uskutečnil v roce 2008 v Rakousku před tehdejším Eurem. Vyhrálo ho Německo před Itálií a Ukrajinou a zúčastnilo se ho 9 mužstev, z toho 3 rakouské. Viktor Liška začal zjišťovat podrobnosti, přičemž hodně pomohla Mirka Tichá, která má na starosti soutěž Vesnice roku, a ukázalo se, že i z vítězných obcí se už do týmu rekrutovalo dost starostů-fotbalistů. Začali na sebe nabalovat další lidi, v počátku to bylo 16 až 20 lidí. Po zveřejění v tisku a na webových portálech Sdužení místních samospráv apod. se začali hlásit další zájemci až se prozatímní stav zastavil na čísle 43. Poté se domluvilo, že se uskuteční nominační soustředění 24. a 25. dubna v obci Ústí v Olomouckém kraji,“ ve které nabídl sportovní areál včetně ubytování pan starosta Libor Vykopal. Více o této i následujících akcích již v jednotlivých záložkách. 

 

Hlavní myšlenka

Jde nejen o to, abychom do týmu vybrali nejlepší, kteří budou Česko reprezentovat, ale také o to, abychom dali dohromady partu starostů a místostarostů, kteří si rádi zahrají fotbal nejen na mistrovství Evropy. Je docela možné že bude založena nová tradice vzájemných zápasů, například mezi Čechy a Moravou. Do týmu se mohou přihlásit starostové bez rozdílu věku a místostarostové starší 40 let, kteří hrají nebo hráli fotbal. Tradicí by se měl stát fotbalový zápas Čech vs. Morava před vyhlášením soutěže Vesnice roku.

Na tomto webu bychom Vás rádi informovali o tom, kolik starostů či místostarostů ze všech koutů nbaší republiky se věnuje fotbalu o pořádaných akcích a doufáme, že také o úspěších našeho rerezentračního týmu. Věříme, že na naše stránky budte rádi vracet, případně nám napíšete postřehy ať již v návštěvní knize či v záložce napište nám. 

Naše snažení podporuje nejen finančně několik partnerů, jejichž loga a bannery s přímým webovým odkazem jsou na hlavní stránce. 

!!!Sportu zdar a fotbalu zvláště!!!